Sarajevo slavilo ubjedljivu pobjedu protiv Zrinjskog, Željo poražen u Širokom

Utakmica na Koševu bila je uistinu spektakularna, a jedini nedostatak bio je mali broj gledaoca i kišovito vrijeme.

SARAJEVO, (Patria) - Fudbaleri Sarajeva u derbiju 9. kola Lige za prvaka Premijer lige BiH na Koševu su razbili Zrinjskog rezultatom 4:1.

Utakmica na Koševu bila je uistinu spektakularna, a jedini nedostatak bio je mali broj gledaoca i kišovito vrijeme. Blaž Slišković se kockao u derbiju, čuvao je najbolje igrače, pa su Nemanja Bilbija, Miloš Filipović, Pero Stojkić ostali na klupi, dok u kadru nije bilo Kenana Pirića. Sa druge strane, Musemić je izveo najjači sastav sa ciljem da Sarajevo osvoji sva tir boda.

Od samog početka “Bordo” momci bili su bolji na terenu, a mreža Trifkovića tresla se u prvoj minut. Sarić je šutirao, pogodio stativu, a odbijenu loptu u gol je pospremio Mersudin Ahmetović, ali je on poništen zbog ofsajda. U 16. minuti dobru šansu imao je Mićo Kuzmanović, ali mu je odbranio Trifković.

Ipak, Sarajevo do zasluženog vodstva dolazi u 33. minuti. Emir Halilović izveo je korner, a Elvis Sarić glavom pogađa za 1:0. Do kraja prvog poluvremena domaći tim uspio je postići još dva pogotka. Najprije je Krste Velkoski sjajno proigrao Mersudina Ahmetovića, koji u 40. minuti pogađa za 2:0, dok je u 45. minuti Mićo Kuzmanović nakon sjajnog prodora Halida Šabanovića povisio na 3:0.

U nastavku susreta, Zrinjski je zaigrao bolje, te su preko bekrića i dva puta Gražana prijetili golu Sarajeva. Bila je to uvertira za pogodak. Kenan Handžić sjajno je zabio u 55. minuti za 3:1. Ipak, Zrinjski se nije uspio vratiti u meč. U 62. minuti Mićo Kuzmanović svojim drugim pogotkom na utakmici postavlja konačnih 4:2.

Široki siguran protiv Želje

Široki Brijeg je u utakmici 9. kola Lige za prvaka, na svojoj Pecari slavio protiv ekipe Željezničara rezultatom 3:1. Ovaj meč je obilježio oproštaj legendardnog Wagnera, koji je odigrao svoju posljednju utakmicu na Pecari.

Otvaranje utakmice je u potpunosti pripalo domaćinu. Vršili su veliki pritisak na gol Željezničara, a u 7. minuti su imali i veliku šansu, ali je Vedran Kjosevski loptu zaustavio na samoj liniji svog gola.

U 11. minuti već nije bilo spasa za “Plave”. Nakon centaršuta iz kornera, Kjosevski je otišao u prazno, a Bernardo Matić pogađa za 1:0.

Široki je nakon vodstva smirio igru i kontrolisao utakmicu, a onda su u 28. minuti udvostručili prednost. Josip Ćorluka je lijepo centrirao s desne strane, a Luka Menalo glavom pogodio za 2:0.

Ekspresno je uzvratio Željezničar. Nakon samo 3 minute, poslije prekida je centrirao Goran Zakarić, a za 2:1 pogađa Sinan Ramović.

Gostima je ovaj gol dao krila, pa su nakon njega bili dosta aktivniji, a u finišu poluvremena Asim Zec pogađa prečku.

Drugo poluvrijeme je bolje otvorio Široki koji je od početka pritisnuo i pokušavao doći do trećeg gola.

Ipak, ozbiljnijih prilika nije bilo sve do 73. minute kada Široki dolazi do svog trećeg pogotka. Strijelac gola je bio Marić.

Minut prije toga, legendarni Brazilac Wagner je izašao iz igre, te se tako oprostio od Pecare. Dobio je ovacije s tribina od navijača oba tima.

U 77. minuti Jure Ivanković pogađa stativu, a tri minute poslije, na drugoj strani Vojo Ubiparip šutira, a loptu na gol liniji zaustavljaju igrači Širokog.

Do kraja susreta nije bilo promjena.

Radnik slavio u Krupi na Vrbasu

U utakmici 9. kola Lige za prvaka ekipa Radnika je na gostovanju u Krupi na Vrbasu slavila protiv Krupe rezultatom 3:1.

Gosti su do vodstva došli već nakon 10 minuta igre. Za 0:1 je pogodio Irfan Hadžić.

Igralo se dosta otvoreno, uz dosta šansi na obje strane, ali do poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Drugo poluvrijeme dobro otvara Krupa. Oni su u 50. minuti golom Dujakovića došli do izjednačenja.

Radnik povećava vodstvo u 76. minuti, kada mrežu domaćih pogađa iskusni Velibor Đurić, a do trećeg gola gosti dolaze u trećoj minuti sudijske nadoknade.