Poznat prvi četvrtfinalista Svjetskog prvenstva u Kataru

Nakon ove pobjede Nizozemska čeka boljeg iz susreta između Argentine i Australije.

(Patria) - U prvoj utakmici osmine finala Svjetskog prvenstva u Kataru Nizozemska je savladala Sjedinjene Američke Države rezultatom 3:1.

Prvu priliku imao je SAD preko Pulišića u trećoj minuti, ali je golman Nizozemske odbranio.

Nizozemci su u vodstvo stigli u desetoj minuti kada je nakon dobre akcije pogodio Memphis Depay za 1:0.

U prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Nizozemska je udvostručila prednost golom Daleya Blinda za 2:0, što je bio rezultat prvog dijela.

U drugom poluvremenu SAD je kreirao dvije dobre prilike preko Zobbermana i Wrighta, no nisu uspijevali zatresti mrežu. U tome su, ipak, Amerikanci uspjeli u 76. minuti kada je pogodio Haji Wright i smanjio rezultat na 1:2.

Golom Wrighta vratila se nada Amerikancima, ali ista nije potrajala dugo: U 81. minuti Denzel Dumfries je precizan za 3:1.