V času pred "družinskim" referendumom - in tudi sicer - najdemo marsikakšen primer, ki more ponazoriti naše mnenje, naš pogled na problem.
Sama se dostikrat vprašam, kaj bi bilo res dobro, kaj, kako bi bilo res pravično do vseh "vpletenih".
Kljub temu, da želim vsem vse dobro, seveda tudi homoseksualcem, imam vendar pomisleke v zvezi z njihovim posvajanjem, razen če gre za njihovega otroka (tukaj bi se morali individualno odločati in to bi morali pravično urediti zakoni).
Pred kratkim sem brala dve biografski knjigi, napisani izpod "peres" dveh gejev.
V obeh je izpostavljeno to, s koliko moškimi sta se dobivala, z mnogimi šla "v posteljo", mnogokrat res čisto mimogrede po straniščih, parkih, dostikrat nista vedela imen svojih spolnih partnerjev, nista vedela nič o drugem ... in njuni spolni partnerji ne o njiju.
Eden od njiju je zapisal, da ko je srečal kakšnega geja, ni niti vedel, ali je že kdaj z njim imel spolni odnos ali ne ... Izrazje, ki ga uporablja: gonil se je ... gonil od sekreta do sekreta ...
Ob tem pomislim na to, kolikšen riziko je ob tem za izbruh spolno prenosljivih bolezni. Zakaj je potrebno na zavodu za transfuzijo zapisati v obrazec, če je dajalec homoseksualec ali če menjava spolne partnerje? Verjetno zato, ker je med njimi medsebojna zvestoba še mnogo manjša, kot je v zvezah med moškim in žensko ... - in je tako nevarnost, da bi s oddano krvjo morda koga okužili?
Zakaj omenjam zdaj vse to?
Zato, ker tolikokrat omenjamo varno okolje, ki ga potrebuje otrok.
In mnogi ljudje stalno ponavljajo, kako grozne družine so te s heteroseksualnimi starši in kako so ljubeče homoseksualne.
Katera družina nudi otroku večjo varnost ...?
Morda tista, kjer je upanje, da bo zveza trajna?
Podatki kažejo, da so heteroseksualne družine krhke, mnogo razpadejo ... ampak homoseksualne zveze so še mnogo, mnogo bolj krhke ...
Pa poglejmo par podatkov, izpisujem iz knjige Bil sem gej (napisal jo je Luca di Tolve):
Prebral sem študijo iz leta 2003, ki ugotavlja, da je odnos med dvema moškima in dvema ženskama avantura, ki traja v povprečju leto in pol ter vključuje osem drugih partnerjev. Že leta prej so me globoko pretresli rezultati dveh homoseksualnih raziskovalcev, ki so bili prav zato še toliko bolj nedvoumni. V vzorcu 156 parov je le sedem parov v resnem odnosu zdržalo do največ pet let. Podatki se ujemajo z rezultati predhodne preiskave, po kateri je med 150 homoseksualci, starimi med 30 in 40 let, kar 65 % svoje partnerje prevaralo več kot stokrat.
(Ti podatki so v teh virih:
M. Xiridou, The contribution of steady and casual partnerships to the incidence of HIV infection among homosexual men in Amsterdam,
D. McWirther, A. Mattison, The male couple,
Prim. E. Goode, R. Troiden, Correlates and Accompaniments of Promiscous Sex, Among Male Homosexuals.)
....
Pravica do otroka?
V resnici nimamo pravice ... dani so nam ... le hvaležni smo lahko zanje .... in odgovorni za njihovo dobro.
Nov 26, 2015