Danes praznujemo vsi tisti, ki smo PONOSNI na naše PARIZANE, na naše OSVOBODITELJE, na ZMAGOVALCE II. svetovne vojne in PONOSNI na našo POLPRETEKLO ZGODOVINO.
Obenem pa nas je SRAM. SRAM NARODOVNIH IZDAJALCEV, SRAM nas je OKUPATORJEVIH SODELAVCEV in SRAM nas je tistih, ki poveličujejo belogardiste in domobrance in jim postavljajo SPOMENIKE.
PONOSEN sem na RDEČO ZVEZDO, ki nas je popeljala so SVOBODE.
Naš boj, boj slovenskega naroda proti Tretjemu rajhu, Nacistični Nemčiji in proti narodovim izdajalcem se je pričel 27. Aprila 1941, oziroma en dan prej, ko so se v Vidmarjevi Vili v Ljubljani sestale skupine Komunistične partije Slovenije, krščanski socialisti, Sokoli in kulturni delavci ter ustanovili Protiimperialistično fronto, ki se je kasneje (Junija 1941) preimenovala v OSVOBODILNO FRONTO.
( Vir : http://sl.wikipedia.org/wiki/Osvobodilna_fronta )
Temeljne točke OF:
1. Proti okupatorjem je treba vršiti neizprosno oboroženo akcijo.
2. Ta akcija predstavlja izhodišče za osvoboditev in združitev vseh Slovencev.
3. Stoječ na stališču naravne in usodne skupnosti jugoslovanskih narodov OF ne priznava razkosanja Jugoslavije in deluje z vsemi silami za slogo in enotnost njenih narodov. Hkrati stremi k povezanosti slovanskih narodov pod vodstvom velikega ruskega naroda na temelju pravice slehernega naroda do samoodločbe.
4. Z osvobodilno akcijo in aktivizacijo slovenskih množic preoblikuje OF slovenski narodni značaj. Slovenske ljudske množice, ki se borijo za svoje narodne in človekove pravice, ustvarjajo nov lik aktivnega slovenstva.
5. Vse skupine, ki sodelujejo v OF, so se obvezale, da bodo lojalne v medsebojnih odnosih.
6. Po narodni osvoboditvi prevzame na slovenskem ozemlju oblast OF slovenskega naroda kot celota.
7. Po narodni osvoboditvi uvede OF dosledno ljudsko demokracijo. Vsa vprašanja, ki presegajo okvir narodne osvoboditve, se bodo reševala na dosleden ljudski demokratični način
8. V skladu s slovesnimi izjavami Churchilla, Roosevelta in Stalina bo po svoji narodni osvoboditvi o notranji ureditvi Združene Slovenije in o svojih zunanjih odnosih odločil slovenski narod sam. OF bo to elementarno pravico slovenskega naroda uveljavila in branila z vsemi sredstvi.
9. Narodna vojska na slovenskem ozemlju raste iz Slovenskih narodno-osvobodilnih partizanskih čet in Narodne zaščite, kamor se pozivajo vsi zavedni Slovenci.
(Vir: http://vedez.dzs.si/dokumenti/dokument.asp?id=565 )
Leta 1992 se je ime praznika Dan Osvobodilne fronte, spremenil v praznik Dneva upora proti okupatorju. Zakaj je prišlo do spremembe imena praznika ne najdem virov. Vem pa, da je v tem času leta 1992 Slovenijo naprej vodila DEMOSOVA Vlada pod vodstvom PETERLETA, od Maja 1992 pa Drnovškova Vlada, ki jo je sestavljala koalicija naslednjih strank :
- LDS,
- SDS,
- ZLSD ( današnja SD),
- ZELENI SLOVENIJE,
- DEMOKRATSKA STRANKA SLOVENIJE in
- SSS.
Leta 2005, pa je Vlada JJ, pod okriljem katerega so v koaliciji poleg SDS sodelovale še :
- NOVA SLOVENIJA (NSi)
- SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA (SLS) in
- DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV (DESUS).
Iz vira oziroma iz spodnjega članka MLADINE je razvidno, da so v tem letu očitno poskušali ukiniti praznik Upora proti okupatorju, ki je bil tudi v polpretekli zgodovini leta 1951 za nekaj časa ukinjen in nadomeščen z drugim praznikom (22.Julij) in po 17 letih, leta 1968 zopet postavljen nazaj na svoje mesto.
( Vir : http://www.mladina.si/96788/kdo-bi-si-drznil-ukiniti-dan-of-kot-drzavni-praznik/ 6.5.2005)
Ampak očitno ni prišlo niti do poskusa ukinitve tega praznika.
Vsi PRAVI in ZAVEDNI SLOVENCI danes PRAZNUJEMO dan OSVOBODILNE FRONTE in SMO PONOSNI NA NAŠO PARTIZANSKO ZGODOVINO in na RDEČO ZVEZDO!
SMRT FAŠIZMU! SVOBODA NARODU!
Komentarji (7)
Apr 28, 2015
0
O, krasno, da si bral tudi taka dela! Meni se zdi močna knjiga tudi Mrk opoldne. Pove, kako človek lahko umre pokončno za komunizem - četudi nedolžen. Teoretično je komunizem slišati kot dobra reč, vendar se nikjer ni razvil v nekaj dobrega. Tudi pri nas - v Jugoslaviji - ni bilo vse tako zelo dobro. Pred kratkim mi je potomka partizanske družine pripovedovala o tem, kako je njena sestra morala špijonirati. Takih in podobnih zgodb poznam več. Tudi moje profesorje so zasledovali. Mi je povedala profesorica sama. Zaradi vere so bili preganjani, pa če se sliši še tako čudno in nemogoče. Tudi v katerokoli šolo ni mogel iti vsak in tudi v službah je bil prebran kader, tako je imela učiteljica, ki ej hodila v šolo, srečo, če je smela učiti - no, so pa hodili kakšni ljudje skrivaj v cerkev, ker drugače niso smeli. Tako da imam jaz take in drugačne spomine na svojo mladost - marsikaj je bilo lepo že samo zato, ker smo bili tedaj otroci!
Apr 28, 2015
0
Ana. primerjati KOMUNIZEM in FAŠIZEM ter NACIZEM je NONSENS. Kot teoretični sistem družbene in ekonomske ureditve naj bi bil komunizem vrsta enakopravne družbe brez proizvodnje v zasebni lasti, denarja in družbenih razredov. Vse bi bila torej družbena last. Komunizem torej pomeni tudi spremembo v ljudeh, njihovega razumevanja in celotnih družbenih odnosov. Povedano drugače, v komunizmu je vsa lastnina v lasti celotne skupnosti, vsi ljudje pa imajo enak družbeni in ekonomski položaj. Teoretično gledano v komunizmu človeška potreba po napredku zaradi revščine ne ostane nezadovoljena, temveč je zadovoljena s porazdelitvijo sredstev ljudem po potrebi. Tako je komunizem pogosto omenjen kot ureditev, ki naj bi rešila delavce iz kapitalističnega kroga revščine (zgodnji kapitalizem, ki ni bil korigiran s socialno državo). Zato naj bi se po prepričanju komunistov komunistične revolucije najprej zgodile predvsem v najbolj razvitih kapitalističnih državah, a so praviloma dogajale predvsem v slabo industrializiranih ali neindustrializiranih državah.( Vir: http://sl.wikipedia.org/wiki/Komunizem ) Izraz »fašizem« običajno uporabljamo za sisteme vladanja, podobne Mussolinijevemu, za katere je značilno: - povzdigovanje naroda (včasih tudi rase) nad posameznika - uporaba nasilja in sodobnih tehnik propagande in cenzure za zatiranje politične opozicije - obsežna ekonomska in socialna organizacija - korporativizem Fašizem je v veliko pogledih ideologija negativizma: je protiliberalen, protisocialističen, protikomunističen, protidemokratičen, protiegalitarističen itn., v nekaterih svojih pojavnih oblikah tudi protireligiozen, pri čemer gre v varianti klerofašistično za politično zlorabo vere. Klasični fašizem v latinskih deželah je tudi proti enakopravnosti spolov (seksizem). (Vir: http://sl.wikipedia.org/wiki/Fašizem ) Ana prebral sem kar nekaj knjig o dogajanju v Sovjetski zvezi, pod vladavino Stalina, med njimi : "7000 dni v Sibirji" in njegovo nadaljevanje, "Gulag", "Otrok 44", pa romunsko "Rdeči horizont", pa Severno Korejsko "Pobeg iz taborišča števila 14". Se pravi zgodbe iz pravih komunističnih dežel. Tukaj so se izrodili njihovi voditelji. Pri nas pa je bil SOCIALIZEM, ki je blaga varianta KOMUNIZMA. Če se TITO ne bil leta 1948 uprl Stalinu pa vprašanje kaj bi se zgodilo z nami in kako bi živeli.
Apr 28, 2015
0
Res: nekatere stvari so bile v redu, to se strinjam. Sicer pa niti nacizem in fašizem kot tudi komunizem niso dobra reč. Tako kaže. Če prebereš kakšna dela, ki pripovedujejo o Sovjetski zvezi, se lahko zgroziš na komunizmom in prepranostjo v SZ.
Apr 28, 2015
0
Ana težko je prepričevati prepričanega. Praviš :"Biti zmagovalec ni nujno, da je zmagala resnica ... da je zmagalo tisto, kar je prav". ne vem kaj si s tem mislila? Upam, da ne to, da bi moral zmagati FAŠIZEM in NACIZEM in da bi bilo tako prav. Govorimo o vojni, o II. svetovni vojni, ne pa o tem kaj se je potem dogajalo. V vsakem režimu so dobre in so slabe stvari in povsod se lahko kaj izrodi. In seveda so vedno tudi vedno dve plati vsake zgodbe. Po vojni in do leta 1991 nis(m)o slabo živeli. Resda po koncu vojne ni bilo izobilja in da je bilo mnogo tragičnih usod, ampak kasneje, ker sem letnik 1968 sem živel v tem času, vem da nismo čutili nekega hudega pomanjkanja. Vse je uspevalo. Imeli smo velika podjetja in nobeno ni propadlo. Šolstvo je bilo zastonj. Vsi ti desni politiki, ki tako tolčejo po RDEČI ZVEZDI so štusirali zastonj, v SOCIALIZMU. Zdravstvo je tudi bilo zastonj. Kaj češ še lepšega? Pa je bil SOCIALIZEM. Imeli smo socialno državo. Kaj pa zdaj? Uspešna podjetja propadajo, vse so nam pokradli in kradejo še naprej. V šolstvu se skoraj vse plača, zdravstvo prav tako. Mi pa se še vedno ukvarjamo kdo je bil na pravi strani: PARTIZANI ali TABELI. Stojim za svojim prepričanjem in se ne bom premaknil niti za milimeter.
Apr 28, 2015
0
Mike, ni res. Vsaj ne del tega, kar praviš ... Biti poraženec ni nujno, da si tudi izdajalec. Biti zmagovalec ni nujno, da je zmagala resnica ... da je zmagalo tisto, kar je prav. Biti zmagovalec pa da v roke medije in še kaj ... Oblast pač. In potem avtoritativno lahko učiš, kar hočeš. Si prebral Otroke s Petrička? Priporočam vsaj izpise na mojem blogu, 2. del, to je res prav s Petrička. http://www.publishwall.si/solzemlje/post/96187/otroci-s-petricka-ukradeno-otrostvo-2 Moja sodelavka je v 80. letih izstopila iz partije, ko je zvedela več ... Nekateri pogledajo tudi v ozadje ...
Apr 28, 2015
0
Draga Ana, če bi iskali dlake v jajcu bi jih bilo najbrž kar nekaj. Enkrat za vselej je potrebno reči BOBU BOB. PARTIZANI in KPS so ZMAGOVALCI, FAŠISTI, NACISTI, BELOGARDISTI, DOMOBRANCI in ostali "KVIZLINGI" pa so PORAŽENCI oziroma "LUZERJI". Tu NI DILEME in NI OPRAVIČILA!!! Spominjam se otroških, osnovnošolskih let, ko smo se pred praznikom DNEVA OF vsako leto s ponosom poklonili spominu padlim PARTIZANOM pred spomenikom v mojem rodnem kraju. S titovkami in rdečo rutko smo strumno odšli do spomenika in z minuto molka izrazili hvaležnost, da so nas osvobodili izpod jarma FAŠIZMA in NACIZMA.
Apr 28, 2015
0
Kdo so izdajalci? Tudi med zmagovalci so bili (in zmagovalci so imeli v rokah medije in so uspešno prepirali glave, predvsem v šolah) ... in vem za nekaj partizanov, ki so bili zelo razočarani nad družbenim redom po vojni. Ena partizanka, vsa 4 leta je bila v partizanih, je bila zgrožena, ko ej zvedela, da so imeli "tapravi" svojo trgovino (v Šumiju). On ni izkoriščala nobenih privilegijev.